Recenze knihy Špatný záběr od ctenarske_doupe (Knihomolka Bára)

21.02.2021
RECENZE OD ctenarske_doupe (Knihomolka Bára), které moc děkuji za spolupráci a její čas:

Dnes jsem si pro vás připravila recenzi na knihu Špatný záběr. Jedná se o prvotinu začínající autorky Stacy Farské. Ještě, než začnu, tak bych nejprve ráda poděkovala autorce za poskytnutí této knihy k recenzi. Děkuji!

Přiznávám, že když mi byla nabídnuta tato kniha k recenzi, byla jsem nejprve trochu rozpačitá, jelikož jsem ten typ člověka, co si knihy pečlivě vybírá (především podle recenzí) a normálně bych po této knize asi sama nesáhla. Ale autorka mě nalákala na to, že se jedná o její prvotinu - detektivku s emocemi a vášní, ale i trochou té erotiky. A právě tato kombinace mě zaujala natolik, že jsem se rozhodla knihu přečíst.
Anotaci naleznete v předchozím příspěvku.

Musím ocenit, že na to, že se jedná o prvotinu, se autorka pustila zrovna do nelehkého žánru a přiznávám, že jsem z toho měla na začátku celkem strach. Přiznejme si, že ono napsat dobrou detektivku, která bude napínavá, není zrovna jednoduché. Ale autorce se to povedlo - příběh je skvělý, promyšlený a zápletka je velmi zajímavá, ačkoliv mi úplně neseděla do prostředí Prahy. Já osobně jsem si tam pořád dokreslovala jiné, exotičtější prostředí. Za to ale může moje představivost a možná i to, že jsem si prostě nedokázala představit, že by se zrovna něco takového mohlo dít v naší zemi (a ono se to bohužel možná i děje, jen já mám stále růžový brýle). 

Autorka píše velice zajímavým stylem a využívá všechny možnosti toho, aby byl čtenář nucen číst dále. Začátek byl sice trochu pomalejší, a ačkoliv jsem ráda, že jsem se toho o postavách dozvěděla mnoho, mohlo tam toho dle mého názoru být trochu méně, aby to bylo svižnější. To je ale opět jen moje osobní preference, se kterou nemusíte souhlasit. Děj postupně začínal celkem gradovat a od poloviny knihy už jsem nemohla knihu odložit.

Mimochodem, prokládání detektivního příběhu erotikou, není vůbec špatné a autorce se povedly i erotické scény. Těch jsem se bála asi nejvíce a opravdu mě příjemně překvapily - měly ten správný erotický náboj, ale zároveň byly vkusné. Nebudu lhát, že po přečtení několika erotických knih, mám právě z těchto scén vždy největší strach. Závěr knihy byl zajímavý a opravdu nečekaný. Ačkoliv příběh byl naprosto skvělý a kniha se mi velmi líbila, bohužel, se v ní objevovaly určité nedostatky, díky kterým snižuji hodnocení. Jednalo se především o určité překlepy a jiné drobné chyby, což mě jakožto čtenáře velmi rušilo. I přes to ale věřím, že pokud vás příběh zaujal a chcete podpořit nadějnou začínající autorku, dokážete tyto chyby přehlédnout. 


Já osobně vám tuto knihu doporučuji - příběh je opravdu skvělý a nevšední 🙂